fot.arch.itvm

Nie brakuje sensorycznej uciechy z brudzenia i muzycznych zabaw – w Klubie 100 Pociech trwa zimowy sezon wyjątkowych warsztatów dla rodziców i dzieci! MOK zgodnie z mottem „Podążaj za dzieckiem” zaprasza na zajęcia! To znakomita alternatywa dla spędzania czasu z dziećmi oraz niecodzienne wsparcie dla ich rozwoju.

„Maluchy są dźwięczne”

To zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-4 lat prowadzone metodą Edwina E. Gordona, polegające na zabawie i improwizacji. Ich celem jest otwarcie na muzykę i muzykowanie poprzez osłuchiwanie z muzyką, włączenie dzieci do jej tworzenia, zarówno wokalnie, jak i ruchowo. Odbywa się to za pomocą śpiewanek i rytmiczanek, pomiędzy którymi zapada cisza, równie ważna w procesie umuzykalniania, jak same dźwięki. Pozwala ona na przyswojenie czy też „przetrawienie” muzyki i odpowiedź na nią.
Prowadzenie: Dorota Banaś

„Brudni na całego” Sensoplastyka®

Elementy to zajęcia dla dzieci 1-4 lat, w których uczestniczą prawie wszystkie zmysły. Raj dla maluchów, bo można legalnie i do woli się brudzić. Jakie są korzyści? Uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej, wspieranie samodzielności, wychodzenie ze schematów, poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych. Zajęcia prowadzone są zgodnie z Zasadami Pracy Metody Sensoplastyka®. Podczas zajęć używamy produktów spożywczych, które traktowane są jako materiały plastyczne (ryż, kasza, mąka, skrobia ziemniaczana, makarony, płatki śniadaniowe, woda, barwniki naturalne).

Harmonogram spotkań w styczniu

19.01, godz. 10:00 „Brudni na całego” Sensoplastyka – elementy; 25 zł/rodzinka
26.01, godz. 10:00 „Maluchy są dźwięczne”; 25 zł/rodzinka.
MOK czeka na zapisy pod nr tel. 575 130 979.

Miejsce Klubu 100 Pociech – MOK Grunwaldzka 7 (sala przy dziedzińcu).
Na styczniowe zajęcia są jeszcze wolne miejsca.