W listopadzie ubiegłego roku swoją premierę miał podwójny, solowy album Mietalla Walusia zatytułowany “Dwie dekady”. Zawartych w nim ponad 20 piosenek jest ukoronowaniem 20 lat twórczości artystycznej muzyka z Mysłowic. 6 marca światło dzienne ujrzał także drugi klip promujący ten krążek. Tym razem teledysk powstał do utworu “Chłopiec z plasteliny”.

Na płycie znalazło się 21 piosenek; 2 nowe oraz 19 starych kawałków Mietalla, które na nowo zostały zaaranżowane. Pierwszym teledyskiem promującym krążek był ten nagrany do utworu “Potrzebuję rewolucji”. Kolejnym kawałkiem z tej płyty, który doczekał się realizacji video jest “Chłopiec z plasteliny”. Pierwotnie utwór pojawił się na kultowej płycie “Uwaga! Jedzie tramwaj” współtworzonej przez Mietalla z Arturem Rojkiem formacji Lenny Valentino.

– Klipem do „Chłopca z plasteliny” chciałem podkreślić podsumowujący charakter nowej płyty, na którą składają się wybrane utwory powstałe na przestrzeni dwudziestu lat mojego grania – komentuje Mietall. – Z przyjemnością nagrywałem ten utwór po raz kolejny. Jest szczególnie ważny w kontekście płyty „Dwie dekady”, bo nie tylko stanowi jakiś tam punkt na mapie mojej muzycznej aktywności, ale także przewija wspomnienia z dzieciństwa – pisze Mietall Waluś.

Więcej na temat najnowszej płyty dowiecie się z programu Gość ITVM, którego gościem był Mietall Waluś: