Już wkrótce kolejne spotkanie z filmem w ramach cyklu Wieczory Filmowe. Seans odbędzie się w sobotę 19 marca o godzinie 18:00 w MOK Brzezinka (ul. Laryska 5). Tym razem spotkanie jeszcze bardziej wyjątkowe, bo wyświetlany film okraszony będzie muzyką na żywo.
Wyemitowana zostanie oniryczna opowieść, składająca się z kilku niepowiązanych tematycznie scen, mająca na celu zaszokowanie widza. Debiut Buñuela – jednego z wielkich mistrzów sztuki ruchomych obrazów, według scenariusza napisanego wraz z Salvadorem Dali, należy do początków i sztandarowych dzieł kina surrealistycznego.
Prelekcję przed seansem i dyskusję po poprowadzą Gabriela Bazan, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, filmoznawca, kulturoznawca, fotograf oraz Mateusz Sądaj, kulturoznawca, fotograf, doktorant Uniwersytetu Śląskiego w zakładzie estetyki i antropologii przestrzeni.
Po seansie odbędzie się koncert zespołów Jenzory i Makemake, wstęp na to wydarzenie kosztuje 10 zł.

fot.mat.org















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



