Plakat MOK

Przed nami ostatnie przed wakacjami wydarzenie w ramach „Teatralnej niedzieli” w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Bilety na spektakle tego cyklu rozchodzą się jak świeże bułeczki, więc spieszcie się, jeśli chcecie obejrzeć „Oskara i Ruth” w wykonaniu Teatru Bez Sceny.

Tytułowi bohaterowie to para związanych ze sobą emocjonalnymi więzami życiowych partnerów. Oskar ulega marazmowi codzienności, jest zrezygnowany lub po prostu spokojny, natomiast Ruth spragniona jest wrażeń i przygód, tęskni za coraz to nowymi technikami flirtu, z pożądaniem podsycanym perwersją. Zgodna para, która błyskawicznie przejść może od zachwytu do awantury. Na pierwszy rzut oka to Ruth jest tą bardziej szaloną, czasami balansującą wręcz na krawędzi normalności, chwilami sprawiającą wrażenie obłąkanej. W końcu również Oskar daje się ponieść fantazji i zagląda w wyimaginowaną przeszłość, by odkrywać mniej znane światy.

Tragikomiczne dzieje tytułowej pary małżeńskiej są kanwą poetyckiej, pełnej miłości i humoru sztuki, do której autor powraca jako reżyser w 7 lat po premierze w teatrze Kriket z Królewskiej Huty. Błyskotliwe, zabawne dialogi oraz żonglerka konwencjami dramatycznymi i teatralnymi zapewniają intelektualną rozrywkę i stwarzają okazję do przemyśleń i dobrej zabawy.

Spektakl „Oskar i Ruth” zobaczymy 26 maja o godz. 20 w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Brzezince, czyli w byłym kinie Znicz. Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w MOK-u oraz na tutaj. W przypadku sprzedaży stacjonarnej obowiązują zniżki dla posiadaczy Karnetu Teatralnego Aktywisty.

Źródło: MOK