fot. ITVM

Kocie harce z teatrem Gry i Ludzie oraz animacje dla najmłodszych otworzyły w ubiegłą niedzielę cykl lipcowych spotkań w ramach akcji „Niech żyje rynek!”.

Katowicki teatr Gry i Ludzie wystąpił w sercu Mysłowic ze swoim interaktywnym spektaklem dla dzieci „Koty trzy”.

– Chrupek, Kitka i Pazurek to niesforne gagatki, którym przydarzają się dziwne, nawet wybuchowe historie. Na spektaklu dzieciaki dowiadują się, co trzeba zrobić z armatą dziadka i czy kot drewniany może stać się prawdziwy, a z naszego muzykowania wychodzi często kocia muzyka – mówi Pazurek.

Co prawda pogoda w niedzielę nie rozpieszczała przybyłych na mysłowicki rynek, ale nie zraziło to publiczności, która schowała się pod parasolami. Aktorzy zaprosili dzieci na zadaszoną scenę, gdzie po spektaklu miały miejsce także animacje ze slime’ami. Z kolei teatr Epidemia przygotował dla najmłodszych warsztaty robienia wielkich baniek mydlanych.

– Istniejemy od 25 lat. Jesteśmy teatrem pantomimy, który poza spektaklami i widowiskami scenicznymi wykonuje też animacje. Po przerwie wróciliśmy do współpracy z MOK-iem. Na niedzielę przygotowaliśmy przestrzenny plener malarski związany z epoką dinozaurów. W strefie chilloutu był zakopany szkielet dinozaura i wielka skamielina, były też puzzle 3D z dinozaurami oraz duże kręgle jak u Flinstonów. Niestety pogoda spłatała nam figla – mówi Michał Sabat z teatru Epidemia.

Kolejna impreza w ramach cyklu „Niech żyje rynek!” już w najbliższą sobotę. Po godz. 21 obejrzymy na rynku film z muzyką na żywo. Do „Lokatora” Alfreda Hitchcocka zagra łódzki zespół The Washing Machine.