Mysłowice po raz pierwszy zostały gospodarzem turnieju Plaża Open. Od 5 do 7 lipca w Parku Słupna mogliśmy zobaczyć najlepsze zawodniczki i zawodników siatkówki plażowej. A pełne trybuny były dowodem, że mysłowiczanie kochają siatkówkę.

Mecz finałowy przyciągnął na trybuny wielu fanów siatkówki plażowej. Po złote medale sięgnęły Izabela Błasiak i Agnieszka Adamek, a w kategorii mężczyzn triumfował olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro Mariusz Prudel w parze z młodszym kolegą – Mikołajem Miszczukiem.

– Dla nas jest to jeden z wielu turniejów eliminacji Mistrzostw Polski na którym staramy się jak najlepiej zagrać i wejść do tej czwórki walczyć o medale. Tym razem udało się wręcz wyśmienicie, bo wygrałyśmy i bardzo się z tego powodu cieszymy – mówi Izabela Błasiak, siatkarka.

– Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się wygrać drugi finał dla Plaży Open – mówi Mikołaj Miszczuk, siatkarz.

Siatkarze byli pod wrażeniem świetnej infrastruktury pozwalającej na organizację takich wydarzeń.

– Obiekt jest wspaniały, bardzo dużo boisk. Dla nas siatkarzy to bardzo ważne, bo są boiska rozgrzewkowe, także czujemy się tutaj bardzo dobrze – mówi Agnieszka Adamek, siatkarka.

Co prawda siatkówka plażowa nie ma jeszcze tak bogatej historii jak siatkówka halowa, ale jej poziom i popularność rośnie. Jak to ocenia olimpijczyk Mariusz Prudel?

– Z roku na rok jest coraz lepiej i rozwijają się turnieje, zawodnicy podchodzą do tego bardziej profesjonalnie i myślę, że w dużej mierze to jest to czym powinniśmy się cieszyć – mówi Mariusz Prudel, olimpijczyk.

Mysłowice znane są z organizacji siatkarskich imprez wielkiej rangi.

– Bardzo się cieszę, że wielkie, prawdziwe święto sportowe wróciło do Mysłowic, jakim jest siatkówka plażowa w wykonaniu takim na najwyższym krajowym poziomie. Co najważniejsze jest atmosfera, pełne trybuny, przychodzi dużo ludzi, cieszą się, że w Mysłowicach dzieje się sportowo, wesoło i radośnie – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

A czy Plaża Open ma szansę wpisać się do stałego kalendarza imprez miejskich w Mysłowicach?

– Dzisiaj rozmawialiśmy z właścicielami federacji, która to wykonuje i myślę, że jest duża szansa, że pojawi się to również w przyszłym roku – mówi Karol Pawlik, dyrektor MOSiR.

Oprócz obserwowania zmagań ścisłej czołówki krajowych rozgrywek, na kibiców czekało mnóstwo atrakcji. W sobotnie popołudnie odbył się również mecz gwiazd w którym zagrała reprezentacja miasta oraz organizatorzy Plaży Open. Można było również skorzystać z kriokomory, jacuzzi, sauny oraz Coffe Van, czyli mobilnej kawiarni. Odbyły się także konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów imprezy. Kolejne przystanki Plaży Open już w następne weekendy w Łodzi, Rybniku i Białymstoku.

Galeria foto: tutaj.