Wiosną animatorzy Mysłowickiego Ośrodka Kultury bawili się z mieszkańcami Piasku, Rymery i Wesołej. Zakończenie sezonu „Odczarowanych podwórek” zaplanowane jest na środę 15 września o godz. 16 na Ćmoku.
– Przybędziemy do Was z całą masą atrakcji w postaci zabaw, konkursów, warsztatów. Ekipa animatorów z wesołym MOKusiem na czele rozbije swój obóz na podwórku przy ul. Partyzantów 74 – informuje Joanna Ratajczak z MOK-u.
Pomysł na odczarowywanie mysłowickich podwórek pojawił się w MOK-u w 2011 r. Przez lata projekt nie tylko odmieniał miejskie place i pozwalał stworzyć przyjazną przestrzeń dla ich mieszkańców, ale przede wszystkim integrował lokalną społeczność. Wiosną 2021, po kilkuletniej przerwie, „Odczarowane podwórka” powróciły. Zobaczcie, jak w maju i czerwcu bawili się mieszkańcy Piasku, Rymery i Wesołej.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)










