Szykowne stroje, melodyjne arie i głęboki tembr wokali. Mysłowice już po raz kolejny odwiedziła „Strauss Gala”. Widownię głosami oczarowali Marta Pagacz-Janik i Kamil Roch Karolczuk.

W niedzielny wieczór sala widowiskowa Mysłowickiego Ośrodka Kultury zapełniła się po brzegi. Zasiedli w niej zarówno mysłowiczanie, jak i spragnieni rozrywki mieszkańcy okolicznych miast.

– Macie tutaj akurat fajną ofertę, z tego co oglądałem na liście wydarzeń, które tutaj się dzieją, ja pochodzę z Imielina, nie mamy czegoś takiego i cieszę się, że tutaj trafiłem. Jeszcze nigdy nie byłem na operetce, chciałem zobaczyć jak to jest, nowe doświadczenia. Zobaczymy, może mi się spodoba – mówi Adam Siąkała, uczestnik.

– Ja generalnie bardzo lubię słuchać operetki, opery, więc stwierdziłam, że to będzie fajny wieczór, żeby tak spędzić czas – zapewnia Małgorzata Dziubek, uczestniczka.

– Lubimy operetkę, musicale. Są tam ciekawe piosenki, można się przy nich pośmiać, rozerwać się – opowiada Jarosław Wyłupek, uczestnik.

Duet zatytułowany „Usta milczą dusza śpiewa”, operetki takie jak „Wesoła Wdówka” czy „Księżniczka Czardasza” i oczywiście największe przeboje króla walca – Johanna Straussa. Pełen wrażeń wieczór obfitował w popularne, operetkowe utwory.

– Operetka często jest błędnie kojarzona z operą, która jest faktycznie ciężką muzyką, jeżeli porównać operę i operetkę. Operetka jest troszeczkę lżejsza, ale nadal jest to klasyka. W niej jest taniec, śpiew, gra aktorska, piękne stroje – to takie piękno, które przyciąga widza – mówi Kamil Roch Karolczuk, śpiewak.

– Jestem studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jednym warunków zdania pewnego przedmiotu jest właśnie koncert, do wyboru opera, operetka i balet. Wybrałam operetkę z faktu, że jest bardziej na wesoło, niż opera – to mi się znacznie bardziej podobało – opowiada Patrycja, uczestniczka.

Na scenie nie mogło zabraknąć także wspaniałych instrumentalistów, którzy dźwiękami fortepianu czy skrzypiec dopełniali widowisko. Jeśli przegapiliście to muzyczne wydarzenie, kolejne spotkanie ze śpiewakami już 24 listopada w Mysłowickim Ośrodku Kultury.