Policjanci wydziału prewencji zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który pobił swoją 29-letnią konkubinę i ukradł jej torebkę z telefonem, dokumentami oraz pieniędzmi. Przestępstwa dopuścił się w tzw. recydywie. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu na ulicy Wyspiańskiego. Gdy kobieta przebywała u swojej mamy. Z niespodziewaną wizytą naszedł ją konkubent 29-latki. Mężczyzna zwyzywał swoją partnerkę, a następnie wyrwał jej torebkę z zawartością telefonu, pieniędzy, kosmetyków i dokumentów.

– Gdy kobieta doszła do siebie, postanowiła razem z ojcem poszukać mężczyzny. Przechodząc ul. Katowicką, w jednej z bram zauważyła swojego konkubenta. Argumenty słowne nie przekonały mężczyzny do oddania torebki. Kobieta poinformowała partnera, że zgłosi sprawę na policję. Mężczyzna wyciągnął pałkę teleskopową i uderzył nią kilkukrotnie kobietę. – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.  

Przerażona ofiara zaczęła biec w kierunku budynku komendy. Po drodze straciła przytomność. Na szczęście w tym czasie przejeżdżał tamtędy patrol mundurowych. Do kobiety wezwali pomoc medyczną, a sami zajęli się poszukiwaniem sprawcy.

– Już po chwili mężczyzna został zatrzymany, a następnie umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań.  Decyzją sądu, mężczyzna trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.- dodaje sierż. Sokołowski

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż dopuścił się rozboju w warunkach tzw. recydywy.