fot.KMP

Za nami długi, majowy weekend, który dla wielu z nas wiązał się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem i grillowaniem. Nieco inaczej wyglądał on dla policjantów wydziału ruchu drogowego, którzy od piątku 27 kwietnia do niedzieli 6 maja kontrolowali kierowców na mysłowickich drogach. W tym roku majówka przebiegła stosunkowo bezpiecznie, ale wielu kierowców wsiadło za kierownicę po alkoholu…

– Jeżeli chodzi o zdarzenia drogowe, to było w miarę bezpiecznie, natomiast znacznie wzrosła ilość kierujących w stanie po alkoholu. W porównaniu do roku ubiegłego, jeżeli chodzi o kolizje, odnotowano tylko 2 przypadki więcej, pomimo tego, że ubiegłoroczny weekend majowy był krótszy. W tamtym roku było natomiast 2 nietrzeźwych kierowców i tylko jeden rowerzysta, tym razem zatrzymano 6 kierujących pojazdami mechanicznymi i aż 20 rowerzystów – porównuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.

Podsumowując – w czasie długiego, majowego weekendu nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano natomiast 17 kolizji. Policjanci zatrzymali także 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi oraz dwóch kierowców po użyciu alkoholu, a na jednoślady wsiadło aż 14 nietrzeźwych rowerzystów i 6 rowerzystów po użyciu alkoholu.