fot. Michał Gandyk

Dziś rano tuż za skrzyżowaniem ul. Oświęcimskiej z Mikołowską doszło do poważnego wypadku. Seat najpierw uderzył w jadącego przed nim fiata, a później w drzewo. Jeden z kierowców został zabrany do szpitala.

– Ok. godz. 7.15 na ul. Oświęcimskiej 47-latek kierujący seatem najechał na jadącego przed nim fiata, a następnie uderzył w drzewo – relacjonuje sierż. Damian Sokołowski, rzecznik prasowy komendy miejskiej policji.

Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących dziś nie najlepszych warunków pogodowych. Na miejscu, prócz policji, pojawiły się dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz pogotowie. 47-letni kierujący seatem potrzebował pomocy medycznej i został zabrany do szpitala. 40-letniemu kierowcy fiata nic się nie stało. Na miejscu wciąż trwają czynności służb ratowniczych. Pas w stronę Brzęczkowic jest nieprzejezdny.

– Naszym zadaniem jest zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu usunięcia seata z ul. Oświęcimskiej – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik mysłowickiej straży pożarnej.

Tekst: Aleksandra Olszewska

Foto: Michał Gandyk