fot.arch.itvm.pl

Mysłowiccy policjanci przeprowadzili w czwartek działania dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. Stróże prawa ujawnili w sumie 36 wykroczeń.

– Na terenie naszego miasta od godziny 6.00 do 22.00 prowadzone były działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.  Mundurowi zwracali szczególną uwagę na poruszanie się przechodniów oraz kierujących jednośladami, a także kierowców samochodów naruszających prawa pieszych – informuje  sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej policji.

Policjanci mysłowickiej drogówki podczas działań ujawnili 36 wykroczeń. 23 wykroczenia popełnili kierowcy, a 13 wykroczeń mieli na swoim koncie piesi. Wśród pieszych najczęściej dochodziło do łamania prawa poprzez przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Osoby, które popełniły wykroczenia, zarówno piesi, jak i kierowcy byli stosownie karani w zależności od zaistniałego zdarzenia.

Funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jak tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.