zdjęcie ilustracyjne/ fot.arch.itvm.pl

W najbliższą sobotę i niedzielę na boiska Parku Słupna powraca żeńska siatkówka plażowa. Już w sobotę na Ośrodku Sportów Letnich odbędzie się półfinał Mistrzostw Śląska Młodziczek, a dzień później o finał Mistrzostw Śląska powalczą Kadetki. Siatkarskie mecze zostaną rozegrane na sąsiadującymi z kortem centralnym boiskach, gdyż w ciągu tych samych dni Park Słupna będzie także gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w piłce ręcznej plażowej.

Do udziału w siatkarskiej rywalizacji zgłosiła się rekordowa ilość par – blisko 160 z całego naszego województwa. Poza Mysłowicami półfinały MŚ Młodziczek odbędą się w Katowicach i Skoczowie, a finał Mistrzostw Województwa Śląskiego w Skoczowie odbędzie się w dniach 9-10.06.

Natomiast kadetki o finał zagrają w Katowicach, Pszczynie, Mysłowicach i Sosnowcu. Finał Mistrzostw Województwa Śląskiego Kadetek odbędzie się w dniach 16-17.06 na boiskach w Pszczynie.

Pięć najlepszych par z każdego z finałów awansuje do półfinału Mistrzostw Polski. Tegoroczny Finał Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów który jest zarazem finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędzie się  w lipcu na Słupnej  w Mysłowicach. Patronat nad finałem objął Pan Prezydent Edward Lasok.

W najbliższy weekend będzie także okazja do kibicowania zawodnikom uprawiającym piłkę ręczną plażową: Mistrzostwa zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę (26-27.05) na boiskach mysłowickiego kompleksu Park Słupna. O mistrzowskie tytuły zmagać się będą juniorskie drużyny z całej Polski: 12 drużyn kobiecych i 9 zespołów męskich, gromadząc tym samym na piasku (wraz z towarzyszącą imprezą Mistrzostw Śląska) około 400 młodych zawodników! Dowiedz się więcej: Piłka ręczna juniorów na Słupnej. Już w ten weekend Mistrzostwa Polski w Mysłowicach!