Minął kolejny długi weekend. Na terenie kraju od środy do niedzieli doszło do 444 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 533 zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 1619 nietrzeźwych kierujących. A jak wyglądało to w Mysłowicach?
Nasze miasto na pewno podczas tego weekendu nie znalazło się na czarnej mapie polskich dróg. Ponieważ nad naszym bezpieczeństwem czuwali mysłowiccy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.
– Od środy do niedzieli, podczas wzmożonych patroli związanych z długim weekendem nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Miało miejsce 8 kolizji drogowych, zatrzymano 3 osoby, które prowadziły pomimo zakazu, a także 4 osoby będącą w stanie nietrzeźwości. W tym okresie przeprowadzono również akcję „Motor i quad”, na 52 kontrole, tylko trzech kierujących prowadziło bez uprawnień. W skali kraju możemy przyznać, że był to bezpieczny długi weekend na mysłowickich drogach – informuje asp. Dariusz Opatrzyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



