fot.nad. czytelnik Rafał

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych doszło w sobotę, 21 lipca na autostradzie A4. Poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dziecko. 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 lipca około godziny 12:00, brały w nim udział samochody Volkswagen Golf, Audi A6 i Peugeot 206. Pojazdy zderzyły się przed bramkami, przy zjeździe z S1 na autostradę A4.

Podróżujący samochodem marki Volkswagen Golf, małżeństwo i dwoje dzieci, zostali zabrani do szpitali w Mysłowicach, Jaworznie i Katowicach-Bogucicach.

– Cztery osoby poszkodowane przewieziono do szpitali, w tym jedno dziecko przetransportowane zostało helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala pediatrycznego w Katowicach-Ligocie – informuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy PSP w Mysłowicach.

Pozostali kierowcy nie odnieśli żadnych obrażeń. Na miejscu pracowały dwa zastępy PSP, trzy zespoły ratownictwa medycznego, policja i obsługa autostrady. Czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia nadal bada policja.

Na chwilę obecną ruch autostradą A4 w kierunku Krakowa jest wstrzymany, policja kończy dokumentowanie miejsca zdarzenia, a pojazdy są zabierane na lawety, zatem niebawem ruch w kierunku Krakowa zostanie przywrócony.