Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 42-letni mysłowiczanin, który ugodził nożem swojego sąsiada. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany przez policjantów. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.
Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę 28 lipca w jednym z bloków przy ul. Reja. Pijany mężczyzna zapukał do sąsiada i bez powodu zaatakował go nożem. W wyniku szarpaniny 55-letni mieszkaniec Mysłowic doznał urazów szyi i twarzy. Pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala.
Interweniujący policjanci obezwładnili napastnika. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawca trzeźwiał w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych sędzia podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.
W przeszłości zatrzymany mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.
Źródło: KMP Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












