fot.policja.gov.pl

Ponad rok trwało śledztwo w sprawie nieuczciwego właściciela ośrodka szkolenia kierowców oraz ratownika medycznego. Mysłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch podejrzanych, którym następnie postawiono aż 353 zarzuty. Większość z nich ma charakter korupcyjny. Sprawcy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Grozi im 8 lat więzienia.

– W nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Mysłowicach dochodzeniu zarzuty usłyszeli właściciel ośrodka szkolenia kierowców oraz ratownik medyczny. Mężczyźni fałszowali dokumentację dotyczącą zajęć teoretycznych, praktycznych oraz z udzielania pierwszej pomocy podczas kursów na prawo jazdy. Sprawcy poświadczali nieprawdę w celu uzyskania korzyści majątkowej – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji

Przestępczy proceder trwał w latach 2014-2017. Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie dwóm podejrzanym 353 zarzutów, w większości o charakterze korupcyjnym. Sprawcy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze.

Prokurator skierował już w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Mysłowicach. Sprawcom nieuczciwego procederu grozi do 8 lat więzienia.