zdjęcie ilustracyjne/ fot.itvm.pl

Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Oplem, który nie zastosował się do linii podwójnej ciągłej i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli okazało się, że 22-letni mysłowiczanin wsiadając za kierownicę samochodu popełnił przestępstwo. Na mężczyźnie ciąży bowiem sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za ten czyn grozi kara do 5 lat więzienia.

W czwartek około godziny 13.00, na ul. Katowickiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Oplem, który nie zastosował się do linii podwójnej ciągłej i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

– Oplem kierował 22-letni mieszkaniec Mysłowic. W trakcie czynności policjanci ustalili, że wobec mężczyzny sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a Opel którym kierował nie posiada ważnych badań technicznych. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz sporządzili wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji

22-latek odpowie też za złamanie sądowego zakazu, za co grozi mu do 5 lat więzienia.