Dział Penitencjarny mysłowickiego aresztu rozpoczął realizacje programu resocjalizacyjnego dla osadzony pt. „Spotkania z historią – historia Śląska”. Podczas zajęć osadzeni uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Muzeum Miasta Mysłowice. Podczas prelekcji mieli okazję dowiedzieć się o wpływie Górnego Śląska na odzyskanie prze Polskę niepodległości.
W ramach programu planowana jest ponadto wycieczka wybranej grupy osadzonych do Trójkąta Trzech Cesarzy.
W kierunku readaptacji
– W programie uczestniczy grupa 20 osadzonych. Oddziaływania poprzez edukację historyczną uzupełniają i wzbogacają oddziaływania resocjalizacyjne względem osadzonych. Wpisują się w kształtowanie postaw obywatelskich, odpowiedzialności w wymiarze indywidualnym i społecznym, sprzyjają readaptacji społecznej i kształtują motywację do przestrzegania porządku prawnego – wyjaśnia Izabela Chechelska, rzecznik prasowa mysłowickiego aresztu śledczego















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











