Do potrącenia 7-latka doszło w piątek, około godziny 16:50 na ul. PCK. /fot.ilustracyjne/arch.itvm

W miniony piątek, 7 września doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W Krasowach potrącony został 7-letni chłopiec, natomiast na ul. Obrzeżnej Zachodniej samochód uderzył w 76-letnią kobietę.

Do potrącenia 7-latka doszło około godziny 16:50 na ul. PCK. Przejeżdżający tamtędy autobus zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby pozwolić chłopcu przejść na drugą stronę jezdni. Kierująca Fiatem Punto 64-letnia mieszkanka Mysłowic chciała ominąć stojący przed pasami pojazd, w wyniku czego potrąciła znajdującego się już na przejściu 7-latka. Chłopiec w wyniku zderzenia trafił do szpitala na obserwację.

Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia na ul. Obrzeżnej Zachodniej.

– Prowadząca rower 76-letnia piesza chciała przejść przez pasy. Zbliżający się samochód zatrzymał się, żeby przepuścić kobietę – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Drugim pasem nadjeżdżała natomiast 25-latka. Kierująca pojazdem marki Seat nie ustąpiła pierwszeństwa i potrąciła przechodzącą przez jezdnię 76-latkę. Kobieta doznała złamania lewej ręki.

O zdarzeniu na ulicy PCK redakcję poinformowała czytelniczka itvm.pl.