Dziś rano, przed godz. 6:00, na autostradzie A4 w kierunku Krakowa doszło do zderzenia dwóch cystern. Na miejscu pracowali mysłowiccy strażacy.
Do kolizji doszło na wysokości zjazdu na S1.
– Jedna cysterna uderzyła w tył drugiej. Na szczęście jej kabina nie została zmiażdżona, obaj kierowcy opuścili swoje pojazdy o własnych siłach. Doszło natomiast do niewielkiego wycieku, który zneutralizowaliśmy – relacjonuje mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.
Akcja zakończyła się ok. godz. 7:30. Cysterny zostały odholowane przez pomoc drogową, a ruch w tym miejscu odbywa się już normalnie.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












