Do wypadku doszło w piątek 13 listopada na zjeździe z drogi S1 na Dziećkowice. Około godziny 17:00 kierujący samochodem osobowym mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi.
– Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych i 6 punktami karnymi za doprowadzenie do sytuacji zagrożenia życia pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego – informuje sierż. szt. Dawid Szlachetka z KMP w Mysłowicach.
W samochodzie znajdowały się trzy osoby. Kierowca i jeden z pasażerów byli w stanie samodzielnie opuścić pojazd. Trzecią osobę z pojazdu pomogli wydostać strażacy.
– Do akcji zadysponowane zostały dwa nasze zastępy. Ze względu na trudny teren i to, że drzwi były zablokowane, jednej osobie musieliśmy pomóc opuścić pojazd. Następnie ratownicy odwieźli ją do mysłowickiego szpitala nr 2 – informuje st. kpt. Wojciech Chojnowski z PSP Mysłowicach.
Na szczęście poszkodowana kobieta nie potrzebowała specjalistycznej pomocy medycznej i jeszcze tego samego dnia mogła opuścić szpital.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



