Choć historia polskiego gołębiarstwa pocztowego, albo sportowego – jak mówimy dzisiaj – nie została jeszcze opracowana, to wiemy że ludzie już od najdawniejszych czasów wykorzystywali zdolności powrotno-lotowe gołębi. W dobie technologii XXI wieku nie wysyłamy już wiadomości za pośrednictwem gołębi, jednak nadal pozostali ludzie, których fascynują te ptaki.
Jedną z takich osób jest mysłowiczanin Marian Pacuk, którego gołębie zdobywają najwyższe odznaczenia.
{mp4remote}/images/itvm/2015/10/gitvm-pacuk.mp4{/mp4remote}















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



