fot.nadesł.

Bardzo pracowity weekend mieli zawodnicy UKS JUDO Mysłowice. W niedzielę, 03. lutego mysłowiccy sportowcy musieli wręcz wybierać zawody, w których chcą wziąć udział. Piątka z nich udała się do Bytomia na I rundę Otwartych Mistrzostw Bytomia. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie.

Wiadomo przecież, że na ten turniej przyjeżdżają najlepsi. Dlatego cieszą  ich pozycje, na których ukończyli mistrzostwa. – mówi trener Janusz Gowarzewski.

Złoty medal za I miejsce zdobyli: Filip Cygan oraz Iga Frosztęga. V miejsce wywalczyli: Natalia Rusin Krystian Raś i Sandra Szałkiewicz.

Tego samego dnia, pokaz pięknego judo zaprezentowali pozostali zawodnicy klubu. Do Sosnowca, na Turniej Judo  Dzieci udała się Piętnastka Wojowników z Mysłowic. Mimo,
że większość z nich debiutowała na zawodach judo, wszyscy wrócili z medalami.

I miejsce i złoty medal uzyskali: Filip Jaromin, Krzysztof Łabecki, Wojciech Sobczak, Wojciech Styczeń, Halina Rydzikowska.

Na II miejscu podium, ze srebrnym medalem stanęli debiutanci: Maja Barańska, Aleks Osyra, Kacper Pobielski, Bartosz Pruksa, Amelia Psiuch, Paula Ziębicka.

Brązowy medal za III miejsce zawisł na szyjach: Daniela Góraka(debiutanta), Nataszy Jachołkowskiej (debiutantki), Maksymiliana achołkowskiego (debiutanta) i Mateusza Rybickiego (debiutanta).