fot.Janusz Gowarzewski

Mistrzynie świata w ju-jitsu pochodzą z Mysłowic! Złoto, srebro i brąz to medale, jakie zawodniczki z klubów UKS JUDO Mysłowice oraz Roan Fight Club Mysłowice przywiozły ze sobą z Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców w Abu Dhabi. Mistrzowskie starcia rozegrały się na tatami Zjednoczonych Emiratów Arabskich w miniony weekend, 3 i 4 marca.

Największy, spektakularny sukces podczas Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców w Abu Dhabi odniosła Alicja Gowarzewska. Reprezentantka Polski, na co dzień trenująca w UKS JUDO Mysłowice i doskonale znana mysłowiczanom ze swoich sportowych sukcesów, bezwzględnie rozprawiła się ze wszystkimi rywalkami w kategorii Fighting System Women U18-44 KG  i została Mistrzynią Świata Juniorów i Młodzieżowców  w Ju-Jitsu!


 

Alicja Gowarzewska startując razem z Agatą Binek z Tarnowskich Gór zajęły także III miejsce w konkurencji DUO-SHOW U18 zdobywając tym samym brązowy medal mistrzostw świata.

Mistrzowskie starcia rozegrały się na tatami Zjednoczonych Emiratów Arabskich w miniony weekend, 3 i 4 marca.Srebrny medal, za wspaniałe, drugie miejsce na podium i wicemistrzostwo świata zgarnęła na tych zawodach Monika Helak trenująca w Roan Fight Club Mysłowice. Zawodniczka dzielnie pokonywała rywalki jedna po drugiej w kategorii Fighting System Women U21-62 KG.

Wielką walecznością wykazała się także Dominika Nowicka, zawodniczka UKS JUDO Mysłowice. Mysłowiczanka w kategorii Fighting System Women U21-55 KG wywalczyła świetne trzecie miejsce i przywiozła ze sobą do Polski brązowy medal.

Rywalizacja była zacięta, a na tatami mierzyli się najlepsi judocy z różnych zakątków globu. W turnieju mistrzostw świata startowało 567 zawodniczek i zawodników z 37 krajów całego świata. Polskę reprezentowało łącznie 15 sportowców.

fot. Roman Zieliński