fot.wikipedia

Już nie tylko tekturowe puszki dzwoniące brzękiem monet, ale i… terminale płatnicze. Już w niedzielę 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od tegorocznej edycji nie musisz mieć przy sobie gotówki, by wesprzeć tę szczytną inicjatywę. Wolontariusze z terminalami będą kwestować także w Mysłowicach.

Coraz więcej ludzi zamiast nosić w portfelu kilogramy drobnych, wybiera płatność plastikową dyskietką. Dzięki współpracy z Mastercard, mBankiem i First Data, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszyscy posiadacze kart płatniczych właśnie przy ich pomocy mogą wspomóc tegoroczny cel, czyli zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Wolontariusze wyposażeni w sprzęt do bezgotówkowych transakcji wyróżniać się będą koszulkami z napisem “ZBLIŻ SIĘ DO ORKIESTRY”. By nie trzeba było obawiać się, czy przypadkiem nie padniemy ofiarą oszustwa, można zwrócić uwagę na orkiestrowy hologram na terminalu oraz serduszko WOŚP na ekranie. Ponadto wolontariusze posiadać będą identyfikator z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, numerem zbiórki, hologramem i kodem QR, w ich rękach niezmiennie znajdą się tekturowe puszki, a za darowizny odwdzięczać się będą przyklejając czerwone serduszka.

Finał w niedzielę

Przypomnijmy, że już w niedzielę, 14 stycznia na ulicach miasta kwestować będą wolontariusze WOŚP, a w hali MOSiR odbywać się będą ciekawe wydarzenia. Imprezę rozpocznie mecz Reprezentacji Miasta Mysłowice kontra Drużyna Sportowców Ślaskich. Tego dnia na mysłowiczan czekać będzie szereg pokazów i warsztatów tańca oraz licytacje. Szczegóły znajdziecie tutaj: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Mysłowicach.