Na terenie miasta policjanci drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.
Sobotnie działania trwały od wczesnych godzin porannych, a do ich realizacji zaangażowano 12 policjantów oraz 2 strażników miejskich. Stróże prawa na terenie całego miasta kontrolowali zachowania pieszych poruszających się w obrębie dróg. Mundurowi reagowali także na wszelkiego rodzaju przewinienia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. W rezultacie ujawnili 55 wykroczeń. Wśród nich odnotowali 44 przypadki nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego przez pieszych. Wobec wszystkich osób popełniających wykroczenia zastosowano odpowiednie środki karne.-informuje st. asp. Paweł Szyja
Funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jakie tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



