Jak podaje portal Śląski Biznes, do Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu korupcji w kopalni Mysłowice-Wesoła. Złożyły je związki zawodowe. Chodzi o wyłudzanie pieniędzy i fałszowanie dokumentacji robót przez pracowników działu remontów.
„Zawiadomienie dotyczy nieprawidłowości polegających na wyłudzaniu środków finansowych przez kierownictwo i pracowników Działu Remontów Oddziału PGG S.A., tj. KWK Mysłowice-Wesoła, polegające na fałszowaniu dokumentacji wykonywanych robót i remontów na terenie KWK Mysłowice-Wesoła oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach w przedmiocie tego, które to roboty zostały zatwierdzone i odebrane bądź zostały wykonane częściowo” – cytuje treść dokumentu portal Śląski Biznes.
Prace te miały być wykonywane od stycznia do czerwca 2018 r. Pod zawiadomieniem podpisali się szefowie 7 związków zawodowych działających w mysłowickiej kopalni: WZZ Sierpień 80, Solidarność, ZZG w Polsce, ZZ Kadra, ZZ Ratowników Górniczych w Polsce, ZZ Przeróbka i ZZ Maszynistów Wyciągowych Kopalń w Polsce. Wnioskują oni także o pilne zabezpieczenie dokumentacji w obawie przed mataczeniem.
Jak poinformowała Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach, zawiadomienie wpłynęło do niej 3 marca. W tej chwili trwają czynności sprawdzające w sprawie.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












