Może i najmłodsi, ale bardzo sprawni i pełni chęci do sportowej rywalizacji. Rywalizacji z dziecięcą szczerością i radością. Ponad setka maluchów z 14 przedszkoli z Mysłowic i Katowic walczyła zacięcie na sali sportowej podczas XVI już Miniolimpiady Przedszkolaków.

Zawody rozegrano w szkole sportowej na Piasku. Emocje były ogromne zarówno u samych sportowców, jak i kibiców, którzy dopingowali swoje drużyny. Zabawa była przednia. W tych zawodach nie było przegranych, każda z drużyn otrzymała choć drobny upominek od organizatorów.

W tegorocznej zabawie sportowej najlepsze okazały się, już kolejny raz, maluchy z Przedszkola nr 6. W ubiegłym roku placówka również stanęła na najwyższym stopniu podium. Jak widać, rosną tam przyszli sportowcy. Na drugim miejscu znalazły się dzieciaki z Przedszkola nr 13, a trzecie miejsce zajęło Przedszkole nr 12. Wszyscy dostali pamiątkowe medale i słodycze, a drużyny na podium również nagrody i puchary.

Sportowej zabawie towarzyszyły w przerwach pokazy taneczne i judo. Między bawiącymi się dziećmi przechadzali się bohaterowie lubianej bajki, czyli straszny Gargamel ze swoim kotem Klakierem goniącym Smerfy. Zabawy ze Smerfami były kontynuowane po południu, podczas dnia otwartego szkoły – więcej na ten temat tutaj.

Organizatorami miniolimpiady byli: Klub Olimpijczyka Mysłowice, Szkoła Podstawowa Sportowa i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach. Najmłodszym zawodnikom w mieście medale i nagrody wręczył prezydent Dariusz Wojtowicz.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Maj