fot. Agnieszka Maj

W brzęczkowickiej filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w sobotę 30 marca zapachniało wiosną. Placówka zaprosiła chętnych w różnym wieku na warsztaty pt. „Kwiaty wiosenne”.

– Ponad 20 osób zasiadło przy stołach, by nauczyć się pięknej, choć trudnej sztuki robienia kwiatów z bibułek, wstążek i papierów kolorowych. Praca wre – mówiła instruktorka warsztatów Iwona Matysiak. – Dziewczyny starają się wyczarować prawdziwą wiosnę. Przyjechały do Brzęczkowic nie tylko z mysłowickich dzielnic, ale także z Katowic, Sosnowca czy Jaworzna. To panie, które często przyjeżdżają też na inne nasze zajęcia – dodaje.

Spod rąk pań po kilku godzinach pracy rękodzielniczej wychodziły fantastyczne tulipany, żonkile, narcyzy i inne piękne kwiaty, które zauważamy już także w naszych domowych ogrodach. Młodsze dzieci oprócz kwiatków robiły włóczkowe zajączki na wielkanocne stoły.

Na zakończenie warsztatów cała filia MOK tonęła w kwiatach, brakowało tylko prawdziwego zapachu, by poczuć wiosenny klimat. Każda z uczestniczek mogła swoje kwiaty zabrać do domu, by udekorować nimi dom. Każdy bukiet był arcydziełem, wymagał pracy, ale był ogromną satysfakcją dla wykonawczyń.

– Już za tydzień kolejne warsztaty z jajkami wielkanocnymi w tle, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Zaczynamy w sobotę o godz. 10 – mówi Iwona Matysiak.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Maj