Kompletowali okazałe stadka, liczyli, rzucali kośćmi i ochraniali swoje zwierzęta przed łakomym wilkiem… Miniona sobota 14 kwietnia upłynęła w Szkole Podstawowej nr 3 na kolejnych mistrzostwach w Super Farmera. Tym razem do rozgrywek zasiadło 30 śmiałków – zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

Była to już czwarta edycja wydarzenia. Od czterech lat kilkudziesięciu młodszych i starszych mysłowiczan staje w szranki, by zawalczyć o tytuł najlepszego Super Farmera w mieście. Ale na czym właściwie polega taka rozgrywka?

– Na zbieraniu zwierzątek, rzucaniu kostkami i ochranianiu swojego stada królików i reszty – przybliża Tomek, uczestnik.

– Zbiera się zwierzęta i jak ma się pięć różnych to wtedy się wygrywa – opowiada uczestniczka Gosia.

Przed pierwszą rozgrywką prezydent Edward Lasok wręczył medale dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zabawy. Następnie zostały przypomniane zasady gry i rozpoczęła się pierwsza rozgrywka. Po jej zakończeniu na placu boju pozostało tylko 10 uczestników, którzy brali udział w finale. Po zaciętej grze tytuł Super Farmera zdobył uczeń 3 klasy Natan Kozłowski. Drugie i trzecie miejsce zajęli  Jarosław Walusz i Izabella Mucha.

Super Farmer to przyjemna i lubiana gra dla całej rodziny, jedna z wielu tego typu w obszernym wachlarzu plenszówkowych tytułów. Trudno powiedzieć, kiedy powstały pierwsze gry planszowe. Pewnym jest, że grano w nie już w starożytnym Egipcie, prawie 5000 lat temu! Nie sposób jednak zaprzeczyć, że to właśnie teraz planszówki przeżywają prawdziwy renesans.

– Kiedyś, jako dziecko, gry planszowe to były te, którymi można było dłużej się zabawić, były klocki różnego rodzaju, zazwyczaj z drzewa, oklejane, natomiast gry planszowe autentycznie wracają do łask – mówi prezydent Edward Lasok

– W domu mamy ponad setkę gier planszowych i w zależności od humoru, od pogody, wybieramy tę, czy tamtą. Najmłodsza córka na razie lubi chińczyka, już liczy do sześciu, potrafi odliczać, dzisiaj próbuje grać w Super Farmera – mówi Paweł Gomóła, wicedyrektor SP3

Jeśli przegapiliście Mistrzostwa Mysłowic w Super Farmera, ale chętnie rozerwalibyście się nad planszą, już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia w MOK-u odbędzie się V Noc Gier Planszowych.