16 maja w hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u przy ul. Bończyka mogą się odbyć dodatkowe wybory do Rady Dzielnicy Bończyk-Tuwima, która została rozwiązana w zeszłym roku. Zarządzenie wyborów uchwalą radni na najbliższej sesji rady miasta.
Rada Dzielnicy Bończyk-Tuwima podjęła uchwałę o zaprzestaniu dalszej działalności 16 września 2021 r., a została rozwiązana na mocy uchwały podjętej przez radę miasta podczas sesji 25 listopada 2021 r.
21 grudnia 2021 r. do Kancelarii Rady Miasta Mysłowice wpłynął wniosek o zarządzenie dodatkowych wyborów do Rady Dzielnicy Bończyk-Tuwima, który został podpisany przez 174 mieszkańców zamieszkałych w obrębie dzielnicy.
Na najbliższej sesji, która odbędzie się 28 kwietnia, radni podejmą decyzję w sprawie zarządzenia dodatkowych wyborów do rady dzielnicy. Zaproponowany termin zebrania wyborczego to 16 maja o godzinie 18.00 w hali MOSiR-u przy ul. Bończyka.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












