fot. unsplash.com

Prelekcje dla rodziców, atrakcje dla maluchów, a nawet spotkanie z byłą Miss Polonia czy koncert finalisty programu „Śpiewajmy razem. All Together Now”. To wszystko czekać będzie na uczestników spotkania poświęconego autyzmowi już w najbliższy poniedziałek w Szybie Bończyk.

Pomysł na organizację wydarzenia pojawił się w głowie mysłowiczanki Anety Pomykało zupełnie niedawno.

– Od lat w naszym mieście organizowane były eventy z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tym roku symbolicznie uczcili go jedynie uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, a mnie zabrakło podobnego, większego wydarzenia, dlatego postanowiłam spróbować zorganizować je sama – tłumaczy Aneta Pomykało, mama chłopca z autyzmem.

Do współpracy zaprosiła Karinę Wojciechowską, naszą mysłowicką Miss Polonia, a także Anetę i Macieja Sikorów, którzy zdecydowali się udostępnić gościom wydarzenia wnętrza Szybu Bończyk.

I tak w poniedziałek 29 kwietnia od godz. 15 w Szybie Bończyk będzie można spotkać się ze specjalistami, na co dzień pracującymi z autystycznymi dziećmi m.in. w mysłowickiej poradni psychologiczno-pedagogicznej czy ośrodku rehabilitacyjno-opiekuńczym. Nie tylko wygłoszą oni prelekcje, ale będą także odpowiadać na pytania w punktach informacyjnych. Gościem honorowym imprezy będzie pochodząca z Mysłowic Karina Wojciechowska, Miss Polonia ‘91 i Miss Planet ‘92, a w roli gwiazdy wieczoru wystąpi Tomasz „Tom” Filipczak znany z polsatowskiego „Śpiewajmy razem. All Together Now”.

– Przygotowaliśmy też atrakcje dla dzieci. Gdy rodzice będą poszerzać swoją wiedzę z zakresu autyzmu, maluchy na pewno nie będą się nudzić: zjedzą słodką cukrową watę, pomalują buzie. Mamy też w zanadrzu kilka niespodzianek dla starszych i młodszych – zdradza Aneta Pomykało.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na plakacie poniżej.

Tekst: Aleksandra Olszewska