Dobra wiadomość dla tych, którzy lubią spędzać czas na deskorolce, hulajnodze czy rolkach. Nareszcie startuje realizacja projektu, który wygrał drugą edycję Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego, czyli budowa skateparku w dzielnicy Wesoła. Prace właśnie się rozpoczęły.

Mieszkańcy Mysłowic na projekt skateparku oddali 1 318 głosów, co stanowiło blisko ¼ wszystkich głosów oddanych w 2017 r. w ramach Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja miała zostać zrealizowana w zeszłym roku, ale prace ruszyły dopiero kilka dni temu. Obiekt powstanie pomiędzy sklepem Biedronka a przedszkolem miejskim, w okolicach ul. Piastów Śląskich w dzielnicy Wesoła. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł. 

– Zdzieraliśmy buty, odwiedzając mieszkańców i zachęcając ich do głosowania właśnie na ten projekt, ale jak widać, było warto. Wszyscy na to bardzo czekaliśmy. Zawsze leżało mi na sercu dobro tego terenu, bo pamiętam, że jako młodzież sadziliśmy tam drzewa i kiedyś to był piękny park. Kiedy teraz wjechała koparka i wbito przysłowiową pierwszą łopatę, to radość była ogromna – mówi Maria Krutysza, pomysłodawczyni zwycięskiego projektu.

W skateparku znajdą się m.in. bank rampa i quarter pipe, służące do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku i do ewolucji, a także funbox, grindbox wraz z poręczą, poręcz płaska i ławka. 

Obok powstać ma też miasteczko rowerowe, na którym młodzi rowerzyści będą mogli uczyć się zasad ruchu drogowego. Przewidziano również ławeczki, stoliki do gier, nowe oświetlenie i sporo zieleni. Prace mają się zakończyć pod koniec września.

W przyszłości pomysłodawcy chcielibyśmy doprowadzić również do budowy placu zabaw obok skateparku. Trzymamy kciuki.

Tekst: Bogumił Stoksik