fot.KMP

Mysłowiccy policjanci działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali dwa nielegalne salony gier hazardowych funkcjonujące na terenie miasta. Zabezpieczyli w sumie 11 automatów do gier, dokumentację oraz gotówkę w kwocie prawie 10 tys zł.

Policjanci ustalili, że na terenie naszego miasta funkcjonują dwa nielegalne salony gier hazardowych. 25 kwietnia wspólnie z policjantami wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej dokonali kontroli podejrzanych lokali.

– W pierwszym ze skontrolowanych miejsc, znajdującym się przy ul. Chopina, funkcjonariusze zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier, dokumentację oraz gotówkę w kwocie prawie 10 000 zł. Drugi ze zlikwidowanych salonów mieścił się przy ul. Katowickiej, a w nim 5 nielegalnych automatów. Oba salony funkcjonowały pod przykrywką innych, legalnych działalności – mówi sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe, które wyjaśni wszystkie okoliczności sprawy i ustali odpowiedzialność poszczególnych osób zaangażowanych w nielegalny proceder. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi grzywna do 100 tys. zł kary za każde urządzenie oraz do 3 lat pozbawienia wolności.