W ubiegłym tygodniu, na terenie mysłowickiej jednostki penitencjarnej odbyła się symultana szachowa. Zorganizowano ją w ramach Koła Szachowego działającego w areszcie.
Symultana to mecz szachowy, w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami. Każdy gracz rozgrywa partię na swojej szachownicy. Jest to bardzo popularna forma, która umożliwia rozegranie partii przez amatorów lub słabszych zawodników z mistrzem szachowym. Rozgrywającym był Nikołaj Osipow, nauczyciel Szkoły Sportowej w Mysłowicach. Osadzeni grali na 15 szachownicach. Sędziowaniem zajął się Reinhold Pawłowski. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 14,5 do 0,5 dla mistrza.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












