„Chłodny maj, dobry urodzaj” – i choć chyba każdy z nas wolałby wiosenną pogodę, chłód towarzyszyć ma nam do końca tygodnia. Jak zapowiadają synoptycy z IMGW w nocy z wtorku na środę (9/10.05) temperatura może spaść kilka kresek poniżej zera.
Szczególnie uważać powinni kierowcy, z zwłaszcza ci, którzy zdążyli już zmienić opony z zimowych na letnie. Czujni powinni być także piesi, bo na oblodzonym chodniku nietrudno o wywrotkę.
–W dzień 9.05 temperatura maksymalna wyniesie od 6°C do 8°C. W nocy 9/10.05 prognozuje się spadek temperatury do -3°C, przy gruncie do -5°C, w rejonach podgórskich temperatura minimalna około -6°C.– informuje Łukasz Kiełt, dyżurny synoptyk IMGW
Więcej informacji pogodowych znajdziesz w programie Pogoda dla Mysłowic















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












