Stoiska zachęcające do darmowych badań czy aktywności fizycznej, występy zdolnych przedszkolaków, a wreszcie pokaz mody retro i ClassicMania, czyli prezentacja zabytkowych samochodów. Właśnie tak w Mysłowicach upłynął Dzień Seniora – święto dojrzałych wiekiem, ale nadal aktywnych i pełnych życia mieszkańców.

– Są stoiska, policja, straż miejska i straż pożarna się prezentują, mamy dwa nasze śląskie uzdrowiska. Zależałoby nam, żeby seniorzy w Mysłowicach czuli się dobrze, czuli przychylność otoczenia i wszyscy między sobą żeby się lubili i dobrze życzyli – komentuje Antoni Lasota, Przedowniczący Mysłowickiej Rady Seniorów

– Ktoś powiedział, że jeśli nie chcesz się starzeć, to trzeba być czynnym. To są czynni seniorzy, nie myślą tym, że lata uciekają, tylko przyczyniają się do tego, żeby właśnie w taki sposób świętować Dzień Seniora i żeby on był coraz wspanialszy, coraz lepszy w Mysłowicach – opowiada prezydent Edward Lasok.

Niewątpliwie najciekawszym punktem obchodów Dnia Seniora był pokaz zabytkowych samochodów. Jawa 700, Mercedes 220, wołga czy zaporożec  – plejada pojazdów z lat 60’ i 70’ zaparkowała wokół mysłowickiego Rynku.

– Przyjechało do Państwa na Rynek 50 wyselekcjonowanych klasyków, pojazdy, które mają minimum 25 lat, są w odpowiednim stanie technicznym, 100% oryginalne, które mają ciekawą historię, ciekawych właścicieli – przybliża Ryszard Czerwiński, organizator Classic Manii.

Wachlarz atrakcji miał zapewnić rozrywkę, ale także zachęcić do wykonania badań i zażycia odrobiny ruchu. Wszystko to w trosce o najbardziej dojrzałych wiekiem mieszkańców, którzy mimo upływających lat nadal są aktywni i potrzebni.

– Instytucja babci, dziadka, w dzisiejszych czasach jest w wielkiej cenie! Jak nigdy, powiedziałbym. Młodzi muszą funkcjonować, a my mamy już czas i możemy przejąć pewne obowiązki – mówi Jacek Sztuka, uczestnik Dnia Seniora.

Frekwencja dopisała, podobnie jak pogoda. Całe rodziny bawiły się wspólnie na rynkowym podeście, pary konkurowały też w konkursie tanecznym. Popołudnie minęło na wyśmienitej, wspólnej zabawie.