fot. fb Holly Blue

Piosenka „Jak dynamit” znalazła się w finałowej dziesiątce muzycznego konkursu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Radia. Utwór w wykonaniu pochodzącej z Mysłowic wokalistki Holly Blue pokonał już ponad tysiąc innych piosenek. Teraz wszystko zależy od głosujących słuchaczy!

„Piosenka na 100” to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Radia. Konkurs zorganizowany został z okazji 100-lecia istnienia ZAiKS-u, a jego ideą jest jak najszersza popularyzacja dorobku współczesnych polskich twórców. Spośród nadesłanych 1096 piosenek Kapituła Konkursu wybrała 10 najciekawszych utworów. Dla jak najbardziej obiektywnej oceny konkursowych piosenek Kapituła odsłuchiwała utwory nie znając ani tytułów, ani nazwisk twórców i wykonawców.

Do 3 czerwca każdy będzie mógł oddać swój głos na najlepszą, jego zdaniem, piosenkę. Głosowanie odbędzie się w systemie: 1 słuchacz może oddać 1 zarejestrowany głos na 1 utwór dziennie. Głosować można przez wysłanie smsa na nr 71151 lub przez stronę internetową piosenkana100.polskieradio.pl. Piosenkę Soni Kopeć oraz Szymona Poloka pt. „Jak dynamit” znajdziemy pod numerem drugim.