Rockowe kawałki porywały publiczność do tańca, a spokojniejsze ballady wyciszały emocje i wzbudzały refleksje. W Parku Słupna po raz kolejny zorganizowano ekumeniczny koncert Bądź Jak Jezus. Niezmiennie nie brakowało gwiazd wielkiego formatu, modlitwy i rodzinnego odpoczynku na świeżym powietrzu.

Był to już dziewiąty z kolei koncert, tym razem zagrali muzycy tacy jak Mate.O, POISON, 12 kamieni, Britt Nicole i Adam Bubik. Gwiazdą wieczoru był natomiast zespół For King&Country, który nie pierwszy z resztą raz bawił tutejszą publiczność. Równie znakomita co repertuar była tradycyjnie frekwencja.

– Ludzie pokazali, że jest taka potrzeba i przy każdym koncercie było ich więcej i więcej. Wiem, że na jednym, jak się nie mylę trzecim koncercie, było tu ponad 20 tys. ludzi. Dzisiaj jak się przejdzie po parkingu, widzi się nie tylko Mysłowice. Są rejestracje z całej Polski, z Czech, z Austrii, z Ukrainy – także można powiedzieć, że to już jest koncert międzynarodowy – komentuje prezydent Edward Lasok

Tłumy mówią same za siebie. Nie ulega wątpliwości, że impreza co roku przyciąga do Mysłowic wielu fanów gatunku, ale także po prostu młodych katolików, którzy szukają takich miejsc i wydarzeń, w których mogą swobodnie wyrażać swoją wiarę.

– Naprawdę są tutaj fajni ludzie, koncert jest fajny i osoby, które grają. To jest super, że wszystko tu jest dla Boga. Fajnie, że są takie eventy, na których można to pokazywać – cieszy się Ewelina, uczestniczka koncertu

Ale koncert ma znacznie więcej zalet, które skutecznie przyciągają ludzi do Parku Słupna.

– No na pewno to, że interesuję się muzyką chrześcijańską, no i w tym roku jest naprawdę dobry, wysoki poziom artystyczny, więc jest super. No a dodatkowo tu się dużo dzieje dookoła, dużo miejsca dla dzieci, więc świetne miejsce dla rodzin – myślę, że to przyciąga – zapewnia Kuba Kuzinin, uczestnik koncertu

Bądź Jak Jezus to nie tylko koncert. To okazja do spędzenia wartościowego czasu z rodziną, zakupów u ciekawych wystawców i relaksu przy muzyce, ale nie sposób zapomnieć o najważniejszym, religijnym wymiarze wydarzenia.

– Muzyka, która sama w sobie jest jakimś darem bożym, daje też możliwość wyrażenia tego doświadczenia wiary, bliskości Jezusa i staje się na pewno też w naszych czasach takim wielkim sprzymierzeńcem w dziełach ewangelizacji – zapewnia bp Adam Wodarczyk

– No to jest w ogóle centrum życia, o to chodzi, po to żyję właśnie. Żeby w każdy możliwy sposób, cokolwiek robię, cokolwiek piszę, cokolwiek śpiewam – żeby ludzie mogli poznawać Boga dzięki temu – mówi Ludwik z zespołu 12 kamieni.

Każdy koncert Bądź jak Jezus to wielkie wydarzenie muzyczne, podczas którego można usłyszeć wiele gatunków muzyki, dla których wspólnym mianownikiem jest chrześcijański charakter twórczości. Już po raz siódmy w Mysłowicach wystąpili artyści z Polski, ale także wielkie gwiazdy muzyki CCM zza oceanu.