fot.arch.itvm.pl

Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na realizację zwycięskiego zadania z pierwszej edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Umowa ze zwycięzcą przetargu ma zostać podpisana w poniedziałek 11 czerwca. Od tej daty firma CEW Sp. z o. o. z Sosnowca będzie miała sześć miesięcy na zrealizowanie zadania.

Choć minęły już dwa lata i zgodnie z pierwotnymi założeniami inwestycja powinna być już co najmniej od roku gotowa, jej realizacja napotkała spore trudności. Po ponownym przeliczeniu kosztów i po konsultacjach z autorami wniosku, podjęto decyzję, że rekreacyjny park powstanie na Górce Słupeckiej, czyli na zielonym terenie za cmentarzem w Brzęczkowicach.

– Umowa dotycząca zadania z I edycji MBO zostanie podpisana 11 czerwca. Od tego terminu wykonawca, firma CEW Sp. z o. o. z Sosnowca, ma 6 miesięcy na wykonanie zadania co przypada na 11 grudnia – mówi Anna Górny z biura prasowego mysłowickiego magistratu

Wyłoniony w przetargu wykonawca wycenił prace na 1 179 570 złotych. Jako że budżet MBO wynosi okrągły milion złotych, a realizacja zadania przewyższyła tę kwotę, miasto musiało zwiększyć pulę środków przeznaczonych na to zadanie.

Na Górce Słupeckiej powstaną alejki, przy których wybudowane zostaną wiaty grillowe, ogrodowe altanki i ławeczki ze stolikami. Na górkę będzie można przyjechać na rowerze, który następnie będzie można zostawić na stojaku. Na terenie budowanego od podstaw parku powstaną także pergole z kwiatami. Teren będzie oświetlony lampami solarnymi.

Co z II edycją MBO?

Przypomnijmy, że w II edycji MBO wygrał projekt budowy skateparku i miasteczka rowerowego przy ul. Piastów Śląskich w dzielnicy Wesoła. Obecnie trwają prace projektowe tego obiektu. Wykonuje je firma LW Uniprojekt z Trzebini za kwotę 68 265 zł.