Mysłowice zostaną gospodarzem mistrzostw Polski młodzików w badmintonie. Od czwartku 6 czerwca w hali MOSiR rusza turniej najlepszych zawodników z całego kraju w tej dziedzinie.

– Wielki turniej o nazwie Mistrzostwa Polski w badmintonie młodzików po raz pierwszy mamy w Mysłowicach. Wcześniej, we wrześniu ubiegłego roku zorganizowaliśmy turniej ogólnopolski seniorów, a więc dla osób dorosłych. Tu mamy mistrzostwa Polski dla młodzików. To jest kategoria U-15 – do 15 lat. Przyjadą do Mysłowic, już powoli się zjeżdżają zawodnicy z całego kraju. Będzie ich prawie 140 zawodników i zawodniczek – mówi Dariusz Opatrzyk, KS Wolant.

Turniej odbędzie się w hali MOSiR i potrwa 4 dni.

– Turniej składa się z 4 dni. W czwartek od godziny 14 mamy eliminacje, w piątek od godziny 9:00 do godzin wieczornych mamy turniej główny. W sobotę w takich dwóch sesjach od 10:00 do 13:00 mamy ćwierćfinały. Od 16:00 do 19:00 mamy półfinały, a w niedzielę od godziny 10:00 są finały, najlepsze mecze w kategoriach gra pojedyncza, gra podwójna i gra mikstowa – dodaje.

Będziemy mogli się spodziewać badmintona na bardzo wysokim poziomie.

– Część zawodników to są zawodnicy kadry polskiej, a więc reprezentują już taki bardzo dobry poziom i na pewno będzie co oglądać na tych kortach profesjonalnych. Transmisja z tego turnieju w Mysłowicach będzie transmitowana na żywo na kanale Youtube, więc można to również obejrzeć w internecie – mówi Dariusz Opatrzyk.

Wszystkich sympatyków zapraszamy na trybuny hali MOSiR. Wstęp wolny.