Dobiegł końca remont ul. Janowskiej. Jedna z najważniejszych ulic w dzielnicy Janów została odremontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Działkową do granicy miasta. Prace, które rozpoczęły się w lipcu zeszłego roku, wykonała firma Eurovia Polska S. A. z Kobierzyc.

W środę, 27 czerwca odbył się odbiór prac na Janowskiej. Tematem otwartym pozostało niedokończone jeszcze oznakowanie pionowe i poziome, ale firma Eurovia zapewniła, że wszystkie prace zostaną wykonane do końca tygodnia, a droga będzie otwarta w poniedziałek, 2 lipca.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 3 mln. zł. Remont rozpoczął się od odnowienia metodą bezwykopową kanalizacji deszczowej. Później przebudowano ulicę Janowską w dwóch etapach, na łącznej długości około 1223 metrów.

Modernizacja objęła jezdnię asfaltową i brukową, chodniki i zjazdy z kostki brukowej. Ponadto inwestycja zakładała również remont dwóch ulic bocznych o łącznej długości około 82 metrów – zjazd pomiędzy budynkami nr 124 a 126a oraz ul. Janowską boczną pomiędzy budynkami 108 a 110.