Moc wodnych atrakcji, nowa plaża i radość wymalowana na twarzy najmłodszych. 1 lipca kąpielisko Słupna oficjalnie otwarło sezon na plażowanie.

Na ten moment czekało wielu mysłowiczan. Na kąpielisku w Parku Słupna można się nie tylko kąpać, ale również skorzystać z wielu atrakcji sportowych. Wakacyjny odpoczynek dopełni zabawa na nowej plaży czy na dmuchańcach.

– Tak, można się kąpać. Woda jest pierwszej klasy czystości. Sanepid zatwierdził ją. Tutaj, jak pokazywali mi pracownicy, woda jest tak czysta, że są raki. Mam nadzieję, że mieszkańcy którzy tutaj spędzają czas będą się czuli swobodnie i będą zadowoleni, jak tutaj można wypoczywać – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Ze względu na brak funduszy na kilkumilionową inwestycję odrestaurowania niecki basenowej, postanowiono odmulić i oczyścić dno zbiornika naturalnego, który znajduje się obok.

– Naprawdę wymagało to wielu, wielu zabiegów, bardzo dużo pracy i też chciałbym w tym momencie podziękować wszystkim pracownikom MOSiR-u i wszystkim firmom, które wykonywały ten projekt – mówi Karol Pawlik, dyrektor MOSiR.

Nie zabraknie też innych atrakcji wodnych. Na kąpielisku jest możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętów, w której dostępne są kajaki, rowerki wodne czy łódki. Amatorzy opalania mogą również wypożyczyć leżaki.

– Chcemy wprowadzić animatorów do zabaw z dziećmi. Będzie DJ dyskotekowy, będzie trochę takich zabaw i rzeczy, które na pewno się spodobają – dodaje Karol Pawlik, dyrektor MOSiR.

Nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych. W tym sezonie powróciły dmuchane baseny ze zjeżdżalnią, ślizgawka wodna, dmuchana kula i inne. Z czego najczęściej korzystały dzieci?

– Prawie ze wszystkich, z basenu, ze ślizgawki, z jeziora, z kulki jeszcze – mówią Agata Grudzień i Nikola Jaksa, młode plażowiczki.

Małych plażowiczów zapytaliśmy również czy będą tutaj bywali częściej.

– No można być przez całe wakacje na Słupnej, tylko żeby była utrzymana pogoda jaka jest – mówi Tymoteusz Dobrowolski, plażowicz.

– Jest to bardzo możliwe, bardziej jest to możliwe że będę się kąpał w jeziorze, które znajduje się za nami – mówi Kacper Wojciechowski, plażowicz.

Dorosłym również się podobało…

– No, głęboko nie jest, ale pięknie jest. Dzieci chociaż się pobawią, trochę popływamy. Pobawimy się, pokrzyczymy i później do domu – mówi Sławomir Krupa.

W parku można bawić się w tygodniu od godziny 10:00 do 18:00, a w weekendy od 9:00 do 20:00.