Komendant Miejski Policji w Mysłowicach, nadkom. Dariusz Koniak spotkał się z mieszkańcem Mysłowic, który przyczynił się do zatrzymania fałszywego policjanta. Mężczyzna ujął podejrzanego, gdy ten przyjechał odebrać pieniądze od sąsiadów. Podejrzany decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

– Komendant Miejski Policji w Mysłowicach nadkom. Dariusz Koniak, podziękował mieszkańcowi Mysłowic za pomoc w zatrzymaniu mężczyzny, podającego się za policjanta. Podejrzany próbował oszukać starsze małżeństwo na kwotę 80 tys. zł. Czujny i dzielny sąsiad małżeństwa nie dał wiary oszustowi, ujął go i przekazał patrolowi policji. Okazało się, że 62-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego oszukał także 6 innych osób. Podejrzany został już tymczasowo aresztowany – informuje sierż. Damian Sokołowski z KMP w Mysłowicach.

Szef mysłowickich policjantów podziękował dzielnemu mysłowiczaninowi za czujność, odwagę, bezinteresowną pomoc innym oraz godną naśladowania postawę. Mężczyzna przyznał, że zawsze stara się reagować na niepokojące sytuacje i przypadki naruszenia prawa.