fot.KMP

Mysłowiccy mundurowi 9 lipca obchodzili Święto Policji w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Na co dzień strzegą prawa i dbają o bezpieczeństwo, ale przyszedł i czas na to, by otrzymali nagrody i wyróżnienia za swój trud na uroczystej akademii.

Awanse na wyższe stopnie policyjne odebrało łącznie 58 funkcjonariuszy, z czego 21 w korpusie aspirantów policji, 24 w korpusie podoficerów i 13 w korpusie szeregowych.

– Oprócz nominacji, nagrody pieniężne od prezydenta Edwarda Lasoka odebrało 4 wyróżniających się policjantów. Za zaangażowanie i profesjonalizm w realizacji ograniczania przemocy domowej nagrodę od prezydenta miasta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymał natomiast st. asp. Zbigniew Jałmużniak – informuje sierż Damian Sokołowski z KMP w Mysłowicach. 

W ramach okolicznościowych przemówień głos zabrali nadkom. Dariusz Koniak Komendant Miejski Policji w Mysłowicach, I Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice – Grzegorz Brzoska, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. szt. Michał Szczęsniak, a także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, który złożył podziękowania, gratulacje i życzenia wszystkim miejscowym policjantom, pracownikom cywilnym oraz ich rodzinom.

W akademii uczestniczyli także II Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice Bartłomiej Gruchlik, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, Zastępca Prokuratora Rejonowego Dorota Gącik, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach mł. bryg. Mirosław Wiktor, Komendant Straży Miejskiej w Mysłowicach Ginter Płaza, Dyrektor Aresztu Śledczego w Mysłowicach ppłk Piotr Siedliński, zaproszeni goście, kierownictwo oraz policjanci i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.