Nowo wyremontowana ulica Orła Białego, która łączy Wesołą z Krasowami, jest już przejezdna. Oficjalny odbiór prac miał miejsce we wtorek, 17 lipca. Był to moment, w którymi urzędnicy oraz mieszkańcy mogli przyjrzeć się wykonanej przez drogowców pracy, a także zgłosić swoje uwagi do ewentualnych poprawek.

Ścieżka rowerowa w świetle LED

Remont na Orła Białego rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Przez ten czas ulica zmieniła się nie do poznania – przede wszystkim wyremontowano jezdnię oraz wybudowano chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Ulicę oświetla teraz 52 nowych słupów oświetleniowych z ledowymi oprawami. Inwestycja zakładała także przebudowę kanalizacji deszczowej na całej długości ulicy. Prace wykonało dla miasta konsorcjum firm JKM Sp. z o. o. z Mikołowa i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S. A. z Chorzowa, a całkowity koszt remontu wyniósł ponad 4,6 mln zł. We wtorek (17.07) rozpoczął się odbiór prac na ul. Orła Białego, jednak to nie koniec obecności drogowców na tej ulicy. Wykonawca ma poprawić wszystkie elementy co do których uwagi mieli urzędnicy i mieszkańcy. Dopiero po tym fakcie nastąpi ostateczny odbiór wyremontowanego odcinka.

Nową jezdnią przez Kosztowy i Krasowy na Wesołą

Ulica Orła Białego znajduje się pomiędzy Wesołą a Krasowami. Jest połączona z niedawno wyremontowaną w całości ulicą PCK. Dzięki przebudowie ul. Orła Białego nową nawierzchnię ma więc już cały odcinek łączący dzielnice Kosztowy – Krasowy – Wesoła, czyli prawie 3,5 kilometra drogi. Końcem czerwca odbył się także odbiór prac na ul. Konopnickiej, ten blisko dwukilometrowy odcinek łączy z kolei Krasowy z dzielnicą Larysz- Hajdowizna.