fot. metropolitan-invest.pl

Na terenach między ul. Ziętka i Hlonda w Brzęczkowicach od kilku tygodni można zaobserwować robotników, którzy porządkują ten obszar i przygotowują go pod budowę. Stanie tam obiekt usługowo-handlowy Brzęczki Park Mysłowice. Kiedy będziemy mogli wybrać się na zakupy i co tam kupimy?

Póki co w Brzęczkowicach trwają prace kanalizacyjne i ziemne, ale już w sierpniu ma ruszyć budowa centrum handlowo-usługowego o łącznej powierzchni 3 000 m kw.

fot. metropolitan-invest.pl

– Podpisaliśmy już umowę z Biedronką, więc możemy potwierdzić, że sklep tej sieci znajdzie się w obiekcie. Poza tym w Brzęczki Parku będzie też kilka innych sklepów i punktów usługowych, w tym m.in. drogeria, ale te umowy ciągle jeszcze negocjujemy – mówi Jan Jakubowski z wadowickiej firmy Metropolitan Invest.

Prócz budowy samego kompleksu firma Metropolitan Invest zapowiada też stworzenie parkingu na ok. 120 samochodów i modernizację ul. Ziętka wraz z budową chodnika na wysokości obiektu. Pas jezdni zostanie poszerzony, powstaną lewo- i prawoskręty. Do centrum handlowego prowadzić będą trzy wjazdy, o przebudowę których również zadba inwestor.

fot. metropolitan-invest.pl

– Ponadto na skrzyżowaniu ul. Ziętka i Hlonda wybudowana zostanie samoobsługowa myjnia samochodowa z czterema stanowiskami – dodaje Jan Jakubowski.

Budowa ma się zakończyć w marcu, a otwarcie obiektu jest zaplanowane na drugi kwartał 2020 r.

fot. metropolitan-invest.pl