fot.arch.itvm

1To już trzecia edycja akcji Niech Żyje Rynek, która w wakacyjne miesiące przywraca energię na głównym placu miasta. Mysłowicki Ośrodek Kultury i tym razem serwuje szereg różnorodnych imprez. Zobaczcie, co czeka Was w kolejnych tygodniach!

29 lipca 17:00 – Letnie warsztaty taneczne

Czy wakacje bez tańca mogą być udane? Korzystając z wakacyjnej pogody, w towarzystwie znakomitych instruktorów wyszalejemy się na Rynku. Zumba, hip-hop, bansowanie i inne formy taneczne zaproponują mieszkańcom tancerze ze StageART Dance Studio. Warsztaty są przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

5 sierpnia 21:00 – Kino na Rynku: Moje Córki Krowy

Sierpniowe spotkania na Rynku rozpocznie plenerowy seans. Film „Moje Córki Krowy”  to historia dwóch sióstr: 42-letniej Marty, despotycznej gwiazdy serialowej i młodszej od niej o rok Kasi, wrażliwej nauczycielki, która niezbyt szczęśliwie wyszła za mąż… Skłócone od lat siostry w obliczu śmierci matki i choroby ojca muszą pogodzić się i współdziałać, co prowadzi do wielu tragikomicznych zdarzeń. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę i Gabrielę Muskałę.

10 sierpnia 21:00 – Projekcja filmu „Nosferatu. Symfonia grozy” z muzyką na żywo

Plenerowy seans z oprawą muzyczną na żywo to ciekawe doświadczenie. Dla widzów zagrają Czerwie – niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Zespół zagra do „Nosferatu. Symfonii grozy”. Jest to niemiecki film z 1922 roku w reżyserii Friedricha Wilhelma Murnaua, jeden z pierwszych horrorów w historii kina.

Zobacz relację z zeszłorocznej edycji seansu z muzyką na żywo: Niech Żyje Rynek: seans filmu „Metropolis” z muzyką na żywo

18 sierpnia 19:00 – Spektakl „Wena”
fot.facebook.com/Teatr-Mariana-Bednarka-137143713087519/

W połowie sierpnia na Rynku czeka nas kolejne spotkanie z aktorami na żywo. Tym razem zobaczymy spektakl zatytułowany „Wena”. Jest to widowisko, które można grać na ulicy i w budynku. Spektakl bardzo plastyczny, opowiadający historię bohaterów ruchem, tańcem i muzyką. Zaprezentuje go Teatr Mariana Bednarka z Rybnika. Głównym tworzywem w ich twórczości jest metafora, podbudowana dynamiczną plastyką scen i grą aktora, ale także światłem, tańcem, ruchem i słowem. Teatr zrealizował dotychczas 22 spektakle, 3 etiudy, 3 performance i 3 happeningi, które wystawiał na najważniejszych festiwalach teatru alternatywnego w kraju.

25 sierpnia 18:00 – Impreza taneczna w stylu retro

Zamiast słuchać starych przebojów w telewizji lub radiu, 25 sierpnia lepiej wybrać się na plenerowy dancing w stylu retro. Na prawdziwym parkiecie i w zainscenizowanej pod gołym niebem kawiarni będzie można posłuchać i zatańczyć do najlepszych przebojów od lat 60-tych do 90-tych. Zabawa potrwa do godz. 22:00.

31 sierpnia 19:00 – Koncert: John Porter, Iowa Super Soccer
fot.facebook.com/john.porter.14224

Cykl imprez Niech Żyje Rynek zakończy wyjątkowy koncert. Na głównym placu miasta zobaczymy Johna Portera znanego ze współtworzenia pierwszego składu Maanam, duetów z z Anitą Lpinicką ale i solowej twórczości. Tego dnia usłyszymy także niedawno reaktywowany skład Iowa Super Soccer, będzie to ich pierwszy darmowy koncert od powrotu na scenę. ISS to mysłowicka grupa muzyczna, której brzmienie to przede wszystkim melodyjne utwory z barwnymi, delikatnymi wokalami, inspirowane amerykańską sceną niezależną. Całość można określić mianem indie popu. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów – występowali na takich festiwalach jak Open’er, Globaltica, Ars Cameralis czy OFF Festival.