fot.arch.itvm

Barwny korowód, koncert, zabawa i najlepszy w mieście żur – w Dziećkowicach już 9 września odbędzie się Święto Plonów. Tegoroczne Dożynki rozpocznie msza św. w kościele pw. Wszystkich Świętych o godzinie 10:30. Potem świętujący przeniosą się na plac przy OSP, gdzie o 12.00 wydarzenie otworzy Orkiestra OSP Dziećkowice. Gwiazdą dożynek będą zespoły DeSilvers oraz Hanys Band.

To tradycyjne święto obfitować będzie w atrakcje. Podczas uroczystości wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla kilkunastu działkowców w kategoriach: najładniejszy ogród, najładniejsza działka oraz najstarsi stażem działkowcy. Jednym spośród punktów w harmonogramie tego wydarzenia będzie też degustacja żuru, który przygotowany zostanie przez restauratorów, którzy wezmą udział w konkursie. Ich zadaniem jest przygotowanie tej śląskiej potrawy i dostarczenie jej na dożynki. Jurorem będzie mógł być każdy, kto zakupi miseczkę i otrzyma kartę do głosowania. Po zakończeniu degustacji zadaniem jurora będzie postawienie krzyżyka przy nazwie restauracji, z której żur był jego zdaniem najlepszy, i wrzucenie karty do urny.

Podczas dożynek odbędzie się również koncert zespołu De Silvers oraz usłyszymy finalistów konkursu Mysłowice Mają Talent – Natalię Wołowiec i Benjamina Włodarczyka. Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – dmuchańców, stref zabaw Mysłowickiego Ośrodka Kultury, gier i zabaw z nagrodami. Na zakończenie odbędzie finał konkursu na najlepszy żur oraz potańcówka z zespołem Hanys Band.